Saunový svet

21. október 2014
Komentáre sú deaktivované

Wellness – sauna, jacuzzi

Doba Cena
 Wellness – sauna, jacuzzi  1 os. – 60 min.  9,- €
 Wellness – sauna, jacuzzi  2 os. – 60 min.  17,- €
 Wellness – sauna, jacuzzi  3 os. – 60 min.  24,- €
 Wellness – sauna, jacuzzi  4 os. – 60 min.  32,- €
 Wellness – sauna, jacuzzi  5 os. – 60 min.  37,- €
 Wellness – sauna, jacuzzi  6 os. – 60 min.  42,- €

Cena zahŕňa: jacuzzi, sauna fínska, sauna turecká (parná). Celková kapacita 6 osôb.

Prečo sa saunovať?

Pobyt v saune je priam ideálny na relax! Má blahodarné účinky na zdravie po telesnej i duševnej stránke. Človek sa po nej cíti ako znovuzrodený!
Saunovanie spočíva v striedaní pobytu v horúcom prostredí sauny a následnom ochladzovaní. Pozitívne účinky sú nesporné. Ak chcete docieliť dlhodobú podporu imunity, prevenciu ochorení či celkovú relaxáciu, malo by byť saunovanie pravidelné (aspoň jedenkrát týždenne).

Pri saunovaní dodržujte tieto pravidlá:

1. Očista a príprava
Po umytí a osprchovaní tela sa dobre utrite uterákom a vstúpte do sauny.
2. Prehrievanie organizmu
Pohodlne sa usaďte alebo si ľahnite. Dýchajte pomaly zásadne nosom. Ak vás pri vdychu páli, prikryte si nos aj ústa dlaňou alebo si ich choďte opláchnuť. Vyčkajte, kým sa celý neprehrejete a nezačnete sa potiť. Pred ukončením pobytu v saune si sadnite, pomasírujte si kožu končatín a trupu prstami, dlaňou alebo hubkou.
3. Ochladzovanie
Ochladzovať telo môžete sprchovaním pod chladnou vodou po dobu max. 5 minút. Začnite nohami, potom nasleduje chrbát, ruky, brucho a nakoniec hrudník. Hlavu, a hlavne zátylok, nesprchujte! Tvár stačí opláchnuť dlaňou.
Počas ochladzovania prechádza telo tromi fázami. Najskôr vám začne byť chladno. Cievne kapiláry v podkoží sú roztiahnuté a nastavené na režim čo najväčšieho odchodu tepla. Pôsobením zimy sa rýchlo začnú sťahovať a stláčať krv do vnútorných orgánov. Po čase tak pocit chladu ustúpi.
4. Oddychovanie
Po ukončení  ochladzovania sa presuňte do oddychovej zóny. Zabaľte sa do tepla a relaxujte asi 10 – 20 minút. Až potom môžete ísť opäť do sauny a celý postup opakovať (max. 2 – 3 krát)
5. Ukončenie
Po záverečnom relaxovaní po poslednom pobyte v saune sa osprchujte, telo dobre umyte od potu mydlom alebo peelingom – pokožka sa krásne očistí a zjemní. Na záver sa natrite výživným telovým krémom alebo mliekom. Nezabudnite doplniť tekutiny. Polhodinovým saunovaním telo  stratí až 500 g vody, preto je pitný režim veľmi dôležitý. Tekutinu prijímajte postupne po dúškoch, najlepšia je minerálka alebo nesladený čaj.
Po saune si doprajte oddychový režim. Ideálny čas na saunovanie je podvečer. Po uvoľňujúcom a príjemne unavujúcom „kúpeli“ je najlepšie dať si niečo dobré, ľahké na večeru a uložiť sa k spánku.
Zdravý dospelý človek môže v saune zotrvať na jedenkrát asi 15 – 20 minút. Po tejto dobe sa teplota telesného jadra zvýši zhruba o 1,5 – 2ºC, čím dochádza k ničeniu choroboplodných zárodkov.
Najlepšia poloha pri saunovaní je poloha ležmo. Keď však radšej zvolíte sedenie, nohy majte na tej istej úrovni ako telo. Ak ich necháte vo zvislej polohe, môže dôjsť k teplotnému rozdielu a zbytočnému namáhaniu termoregulačných mechanizmov organizmu. U niektorých ľudí sa môžu vtedy objaviť bolesti hlavy či závrat.
Upozornenie: Saunovanie nie je vhodné pre epileptikov, ľudí so srdcovo-cievnymi chorobami, vysokým krvným tlakom, s chorobami pľúc, cukrovkou alebo pre reumatikov. Ďalej sa neodporúča pri všetkých virózach, horúčkových stavoch, chrípke či angíne, počas menštruácie a v období tehotenstva.
Do sauny nechoďte s plným žalúdkom (najskôr 2 hodiny po konzumácii jedla), ani po značnej telesnej námahe.

Comments are closed.

 • Ubytovanie

  Zabezpečenie ubytovania pre 19-člennú skupinu ľudí. Každá izba má: televízny prijímač, vlastnú kúpeľňu so sociálnym zariadením a WIFI pripojenie
  pivovar

  Pivovar

  Od roku 2011 je v obci Prievaly (okres Senica) v prevádzke malý pivovar Sandorf s kapacitou 1000 hl piva za rok.
  sandorf-08

  Reštaurácia

  Jedálny lístok je pripravovaný z čerstvých surovín podľa najnovších gastronomických trendov. Staviame na jednoduchosti a
  sauna-parna-5

  Pivné kúpele a wellness

  Náročný životný štýl v tomto uponáhľanom svete neprospieva nikomu z nás a práve my Vám ponúkame ,,Darček ako zážitok
© 2014 Sandorf - Všetky práva vyhradené. Webdesign Boker 2014