Sauna Sandorf

24. september 2014
Komentáre sú deaktivované

SAUNA a jej účinky na náš organizmus:

Na vysoké teploty v saune reaguje organizmus zvýšeným potením, pri ktorom sa odstraňujú z organizmu splodiny a odpadové látky metabolizmu.

Saunovaním sa zlepšuje prekrvenie v celom tele, zrýchlia sa jednotlivé metabolické pochody, a tým aj látková výmena.

Klimatické podmienky v saune napomáhajú obnove buniek, zvyšujú obranyschopnosť organizmu voči nákazám. Pravidelným pobytom v saune sa výrazne posilňuje imunitný systém organizmu. U ľudí, ktorí používajú saunu, sa zriedkavejšie vyskytujú ochorenia horných dýchacích ciest. Nie je ťažké uhádnuť prečo. Rýchle striedanie tepla a chladu (v lete z horúčav do klimatizovanej miestnosti, v zime z vykúrených priestorov na sychravú ulicu) zapríčiňuje väčšinu chorôb z prechladnutia. Saunovaním môžeme zlepšiť termoregulačné mechanizmy svojho organizmu a postupne ho privyknúť na podobné teplotné zmeny.

Pobyt v saune posilňuje srdce, zlepšuje zásobovanie orgánov krvou. Pôsobením tepla sa roztiahnu aj tie najtenšie vlásočnicové cievy a dostáva sa tak viac krvi a kyslíka k bunkám. Tu však treba zdôrazniť, že ľudia s kŕčovými žilami by mali saunu úplne vynechať, pretože jej vazodilatačné účinky len zhoršujú a zosilnia príznaky ich choroby.

Sauna zlepšuje aj svalové kŕče a uvoľňuje tonus svalstva, najmä ak si po saunovaní doprajeme aj výdatnú masáž.
Pôsobením tepla sa zlepšuje aj kvalita pokožky, jednak zvýšeným prekrvením, jednak sa nám počas saunovania rozšíria póry, cez ktoré sa eliminujú všetky nečistoty. Navyše do takto ošetrenej pokožky sa ľahšie dostanú účinné látky z následne použitých kozmetických krémov. Výsledkom je pružná a zamatová pokožka.

Správne saunovanie uvoľňuje psychiku a zbavuje nás stresu.

Comments are closed.

 • Ubytovanie

  Zabezpečenie ubytovania pre 19-člennú skupinu ľudí. Každá izba má: televízny prijímač, vlastnú kúpeľňu so sociálnym zariadením a WIFI pripojenie
  pivovar

  Pivovar

  Od roku 2011 je v obci Prievaly (okres Senica) v prevádzke malý pivovar Sandorf s kapacitou 1000 hl piva za rok.
  sandorf-08

  Reštaurácia

  Jedálny lístok je pripravovaný z čerstvých surovín podľa najnovších gastronomických trendov. Staviame na jednoduchosti a
  sauna-parna-5

  Pivné kúpele a wellness

  Náročný životný štýl v tomto uponáhľanom svete neprospieva nikomu z nás a práve my Vám ponúkame ,,Darček ako zážitok
© 2014 Sandorf - Všetky práva vyhradené. Webdesign Boker 2014