Pivný festival

Prievalský pivovar Sandorf, založený v máji 2011, slávi od roku 2012 v prvú májovú sobotu svoje narodeniny, a preto pozýva do svojich priestorov, na námestie obce i nádvorie pivovaru svojich hostí.

Prvý Záhorácky pivný festival

Prvý ročník Záhoráckeho pivného festivalu sa uskutočnil 5. mája 2012. Dopadol nad naše očakávanie, počasie sa vydarilo, kultúrny program zaujal, pivká chutili a návštevníkov prišlo nad všetky nami tipované počty.
V kultúrnom programe vystúpila Dychová hudba Búranka, country kapela OuKeY, domáci folklórny súbor Šandorfjanka, skupina Funny Fellows, skupina Bukasový masív a rocková skupina Requiem. Prvého ročníka sa zúčastnili tieto pivovary: Richtár Jakub Bratislava, Banskobystrický pivovaru Urpiner, Rožňavský pivovar Kaltenecker, Radniční pivovar Jihlava, Pivovar Victoria Martin, Rodinný pivovar Bravůr z Loučnej nad Sázavou, Rodinný minipivovar Pacov, firma BrewDog Slovensko Bratislava a domáci variči piva združení v Združení homebrewárov. Všetci prispeli pestrosťou svojej ponuky k zaujímavosti pivného festivalu.
Pivný festival bol zahájený o trinástej hodine predsedom TTSK Tiborom Mikušom, majiteľmi pivovaru manželmi Bílikovcami, podpredsedom Asociácie malých nezávislých pivovarov Slovenska Ladislavom Kovácsom, primátorom Šaštína Radovanom Prstekom a miestnou starostkou Tatianou Beňákovou ich príhovormi a prípitkom šandorfským svetlým ležiakom.
Počas festivalu prebiehali rôzne súťaže. Na anketových lístkoch účastníci festivalu mohli hlasovať za najlepšie pivo festivalu. Víťazi súťaží a piati vyžrebovaní z ankety boli odmenení hodnotnými pivnými cenami, ktoré do súťaží venovali zúčastnené pivovary. Víťaznými pivami prvého ročníka Záhoráckeho pivného festivalu sa stali tieto pivá: 1. Svetlý ležiak 11° domáceho pivovaru, 2. Pivo CHUPACABRAS 12°tmavé Senického ľudového pivovaru a 3. Pšeničné pivo 12°domáceho pivovaru.

Druhý Záhorácky pivný festival

sa konal 4. mája 2013. Pozvanie naň prijali tieto pivovary: Sessler Trnava, Richtár Jakub Bratislava, Stupavar Stupava, Bozen Pils Pezinok, Kaltenecker Rožňava, Urpiner Banská Bystrica, Kastelán Oravský Podzámok, Bravůr Loučná nad Desnou, Radniční pivovar Jihlava, BrewDog Bratislava, Rodinný pivovar Pacov, Kočovný pivovar HELLSTROK (domáci variči piva). O dobrú náladu sa postaral miestny folklórny súbor Šandorfjanka, country skupina OuKeY, známy Bukasový masív, hudobná skupina z Bratislavy Prešporok, rocková kapela REQUIEM a  mladá rocková kapela zo Skalice Energia. REQUIEM, ako aj minulý rok, hrala až do konca festivalu, takže provizórny tanečný parket na námestí obce bol plný tanečníkov v super nálade.

Sponzormi tohto úspešného podujatia boli Mediterran, pobočka Malacky; Krytstav Malacky; firma Krajn; Mäsna Bertovič; VILI-FARBY-LAKY Libor Vittek Buková; Stavmat servis; firma Schiedel; Výroba kameňa a pieskov Buková; TINAMA Bratislava a firma BTT Bratislava. Sponzorské príspevky boli použité na úhradu honorárov hudobných skupín.

Tretí Záhorácky pivný festival

3. mája 2014 sa konal tretí ročník Záhoráckeho pivného festivalu, na ktorom sa zúčastnili mnohé pivovary z Čiech i Slovenska i domáci variči piva. Kultúrny program, ako aj v minulých dvoch ročníkoch, bol bohatý. Účinkovala domáca Šandorfjanka i deti zo Šandorfjánka, Energia zo Skalice, Cimbalová hudba zo Skalice, TEAM REVIVAL z Martina a REQUIEM. Všetko by bolo super, pivo chutilo, ľudia sa bavili, ale počasie sklamalo, pretože bolo veľmi studené. Ľudia však nesklamali. Tí skalní prišli a bavili sa až do úplného záveru festivalu. Mali sme k sebe bližšie, pretože sme sa všetci zdržovali pod stanmi, v pohostinstve, reštaurácii a podkroví. Na terase Šandorfského šenku sa tancovalo až do polnoci.
Veríme, že počasie počas ďalšieho ročníka, ktorý sa uskutoční 2. mája 2015, bude k nám ohľaduplné a opäť prijmete naše pozvania a spoločne s nami oslávite naše 4. narodeniny!

Štvrtý Záhorácky pivný festival

2. mája 2015 sme oslavovali 4. narodeniny. Počasie vyšlo oveľa lepšie, ako rok predtým a pivovarníci, zúčastnené pivovary, účinkujúci, návštevníci i my – organizátori sme boli s akciou spokojní.
Z pivovarov sa 4. ročníka zúčastnili tieto pivovary: Richtár Jakub Bratislava, Stupavar Stupava, Štramák Senica, Sessler Trnava, BrewDog, Radniční pivovar Jihlava, Bravur Loučná nad Děsnou, Kastelán Oravský podzámok, Liptovär Liptovský Mikuláš, Jama Craft Brewery, Urpiner Banská Bystrica, Řemeselný pivovar Potštejn Clock a samozrejme opäť nechýbali domáci variči. Kultúrny program spestrili s veľmi milým pivovarníckym pásmom najmladší folkloristi z Prieval Šandorfjánek, domáca Šandorfjanka, mužský spevácky súbor Záruby, ITZ & HARVESTRI, Maroš Bango s manželkou, CREEDENCE, Zakázaný prístup a stálica nášho festivalu skupina REQUIEM.

Ďalší ročník, na ktorý sa opäť tešíme, bude 7. mája 2016. 

 

Comments are closed.

 • Ubytovanie

  Zabezpečenie ubytovania pre 19-člennú skupinu ľudí. Každá izba má: televízny prijímač, vlastnú kúpeľňu so sociálnym zariadením a WIFI pripojenie
  pivovar

  Pivovar

  Od roku 2011 je v obci Prievaly (okres Senica) v prevádzke malý pivovar Sandorf s kapacitou 1000 hl piva za rok.
  sandorf-08

  Reštaurácia

  Jedálny lístok je pripravovaný z čerstvých surovín podľa najnovších gastronomických trendov. Staviame na jednoduchosti a
  sauna-parna-5

  Pivné kúpele a wellness

  Náročný životný štýl v tomto uponáhľanom svete neprospieva nikomu z nás a práve my Vám ponúkame ,,Darček ako zážitok
© 2014 Sandorf - Všetky práva vyhradené. Webdesign Boker 2014