O Nás

Od roku 2011 je v obci Prievaly (okres Senica) v prevádzke malý pivovar Sandorf s kapacitou 1000 hl piva za rok. Pivovar sa nachádza v strede obce Prievaly na hlavnej ceste v budove so súpisným číslom 79 sto metrov od miestneho kostola na trase Pernek – Rohožník – Jablonica. Vstup do areálu je z hlavnej cesty odbočením doľava. Pivo z pivovaru je distribuované v 10, 30 a 50 l KEG sudoch a v sklených 0,5 l fľašiach a čapuje sa v prevádzkach pivovaru Sandorf (Pohostinstvo Šandorfský šenk a Reštaurácia Sandorf) a ponúkame ho aj v niektorých  podnikoch, raštauráciách a puboch na Slovensku. Pivovar bol vybudovaný rekonštrukciou pôvodných priestorov pohostinstva Šandorfský šenk. Dve rmutovaco-scedzovacie nádoby, v ktorých sa varí pivo, sú súčasťou interiéru pohostinstva, ďalšia technológia a štyri kvasné nádoby sú umiestnené v zrekonštruovaných pivničných priestoroch. V ležiackej pivnici pod letnou terasou pivo zreje v dvanástich ležiackych tankoch a troch cylindrokónických tankoch.

Pri rekonštrukcii bolo upravené aj podkrovie nachádzajúce sa nad Šandorfským šenkom, ktoré sa využíva ako nefajčiarska miestnosť pohostinstva vhodná na posedenia, oslavy, školenia a konferencie. Pivovar Sandorf varí spodne i vrchne kvasené pivá. V stálej ponuke má svetlý ležiak 11°, polotmavý a tmavý ležiak 12°. Z polotmavého ležiaku 12° vyrába pridaním prírodných macerátov ochutené pivá, cez zimu varí medový špeciál 12° a cez leto pšeničné pivo 12°. Počas svojho fungovania už uvaril aj rôzne druhy piva ALE, IPA, stout, porter, dymový špeciál, k otváraniu pivných kúpeľov uvaril archívne pivo Russian Imperial Stout 23° i rôzne špeciály k jednotlivým ročníkom Záhoráckeho pivného festivalu, napr. trapistické (belgický špeciál) alebo Summer Ale 10°. K existujúcim a zrekonštruovaným priestorom bola v roku 2012 pristavená nová budova, v podzemí ktorej sa nachádzajú atraktívne pivné kúpele s wellnessom, doteraz jediné pivné kúpele na Slovensku. Na prízemí je reštaurácia, ktorá ponúka kvalitný gastronomický zážitok a v podkroví útulný penzión s ôsmimi izbami.

Prievalský pivovar Sandorf získal v roku 2012 bronzovú pivnú korunku za Sandorf tmavý ležiak 12° od Združenia sladovníkov a pivovarníkov Slovenska a v r. 2013 dve významné ocenenia na VII. ročníku Jarní ceny českých sládků 2013 Zvíkov: 1. miesto s pivom Sandorf tmavý ležiak 12° v kategórii TMAVÝ LEŽÁK a 1. miesto s pivom Russian Imperial Stout 23° v kategórii PIVA ANGLOSASKÉHO TYPU STOUT.

CIEĽOM FIRMY JE:

• vyrábať kvalitné, chutné živé a nepasterizované pivo a stále rozširovať jeho ponuku
• organizovať rôzne zaujímavé podujatia spojené s pivom a pivovarmi
• ponúkať možnosť na relax, oddych, pohodu a príjemné i zdraviu prospešné chvíle
• vytvárať priestor na organizovanie rôznych rodinných, spoločenských, priateľských a firemných stretnutí
• umožniť prehliadky pivovaru a ochutnávky piva vlastnej produkcie

 

Comments are closed.

 • Ubytovanie

  Zabezpečenie ubytovania pre 19-člennú skupinu ľudí. Každá izba má: televízny prijímač, vlastnú kúpeľňu so sociálnym zariadením a WIFI pripojenie
  pivovar

  Pivovar

  Od roku 2011 je v obci Prievaly (okres Senica) v prevádzke malý pivovar Sandorf s kapacitou 1000 hl piva za rok.
  sandorf-08

  Reštaurácia

  Jedálny lístok je pripravovaný z čerstvých surovín podľa najnovších gastronomických trendov. Staviame na jednoduchosti a
  sauna-parna-5

  Pivné kúpele a wellness

  Náročný životný štýl v tomto uponáhľanom svete neprospieva nikomu z nás a práve my Vám ponúkame ,,Darček ako zážitok
© 2014 Sandorf - Všetky práva vyhradené. Webdesign Boker 2014